Kortárs Ékszerkiállítás és Konferencia
Augusztus 30. 18:00 Vernissage – zártkörű
Augusztus 31. A kiállítás látogatható 10:00 – 22:00
kurátori tárlatvezetés 18:30
Megnyitó és Díjátadó Ünnep 19:00
Jazz Est Máhr Richárddal
Szeptember 1. A kiállítás Látogatható 10:00 – 19:00
Tervezői csoportmunka – zártkörű
Augusztus 31. – szeptember 1. 10:00 – 18:00 Iparművészeti Vásár
Elsődleges célunk kiemelkedő színvonalú, a nemzetközi platformot reprezentáló alkotások bemutatása.
Mindezt itthon és külföldön egyaránt aktív marketing stratégiával, magas nívójú kiállító tér biztosításával és a nemzetközi, szakértői zsűri szakmai tevékenysége által valósítjuk meg.
A kiállítás fontos célja, hogy bemutassa a kortárs ékszer alkotásának azon aspektusát, mely ötvözi a kreativitást és a modern ékszertervezés elvárásait a hordhatóság szempontjával.
Ennek érdekében kiemelt szempontnak tekintjük két látszólag ellentmondó elem, azaz a széles körű és mégis mély kapcsolat kialakítását a tárgyak és a nézők között.
A kiállítás célja az, hogy az alkotások üzeneteit, átható és egyben befogadható módon közvetítse, harmonikusabb kommunikációs teret teremtve az alkotók – alkotások és a látogatók között.
A nemzetközi zsűri tagjai választják ki a kiállításra kerülő alkotásokat és díjazzák azok közül az ékszereket a három verseny kategória alapján. A kiírás minden kortárs ékszertervezőnek és művésznek, kollektívának, iskolának, galériának Magyarországon és külföldön nyitott, kortól, végzettségtől és tapasztalattól függetlenül.
Emeritus Professzor
Művész, kurátor, galerista
A Kortárs Aranyművesek és Ékszertervezők Szövetségének (AdOC) társalapítója és elnöke
Ferenczy Noémi díjas ékszertervező
Ötvösművész, fémműves tervező
Művészettörténész, író, gyűjtő
Az egykori szentendrei fűrészmalom XIX. század végi épülete Magyarország egyik legérdekesebb, legkülönlegesebb kiállítóhelye. Korniss Dezső és Deim Pál festőművészek ötlete alapján a Szentendre Művészetéért Alapítvány kezdeményezésére és a Szentendrei Építész Egylet együttműködésével jött létre, és 1999 júniusában nyílt meg a nagyközönség számára. Az alapítók célja egy modern művészeti központ létrehozása volt; a múzeum jelenleg időszakos kiállításoknak ad helyet.
A MűvészetMalmot az épület hangulata, változatos, különleges terei, s az intézmény több mint másfél évtizedes szakmai múltja is alkalmassá teszi arra, hogy nemcsak országos viszonylatban, hanem közép-európai vonatkozásban is a kortárs képzőművészet meghatározó centruma legyen. Adottságai és nagy látogatottságú időszakos tárlatai révén ma az ország harmadik legjelentősebb kiállítóhelyének számít.
„Egyéni történetek az ékszertervezésben”
Alkotók: Paradise Feathers – Andrezza Valentin (Amerika), Barbara Proverbio (Olaszország), Angelica Krieg (Németország), Wenyin Jiang (Kína)
A pályázatra kortárs ékszertervezők és művészek, ékszerkészítők, aranyművesek, gyűjtők, iskolák és galériák jelentkezését várjuk, kortól, képzettségtől és tapasztalattól függetlenül, Magyarországról és külföldről egyaránt.
A művészek 3 versenykategóriában külön díjazásra kerülnek.
Prof. Dr. Baranyi Péter — Budapest Corvinus Egyetem, kutatóprofesszor
Jermakov Katalin — Ferenczy Noémi díjas ékszertervező
Dr. Jack Cunningham — Emeritus Professzor
Dr. Kiss Ferenc — az MTA GB Tudásmenedzsment Munkabizottság elnöke
Magdalena Vélez Salinas — a Kortárs Aranyművesek és Ékszertervezők Szövetségének (AdOC) társalapítója és elnöke, Madrid
Carlo Lucidi — művész, kurátor, galerista: Róma, Carlo Lucidi Galéria
Alt Andrea — ékszerszakértő
Frangipani Stúdió és Galéria — Szentendre
A Milánói Ékszerhét hivatalos partnere.
Küldetésünk, hogy a modern, kortárs ékszerek és művészek bemutatásával átformáljuk az ékszerek hagyományos vizuális világát. Számunkra az ékszer egy olyan művészi alkotás, amely érzelmi és spirituális kötődést hoz létre mind a készítőjével, mind a viselőjével, mind pedig a nézőjével.