Ferenczy Múzeum Centrum, MűvészetMalom, Szentendre
Időpont: 2024. augusztus 31.- szeptember 1.
Konferencia (2024. augusztus 31.)
Tematikus, csoportos kortárs ékszer kiállítás sorozat
(2024. augusztus 31. – szeptember 1. MűvészetMalom Szentendre majd ezt követően újabb helyszíneken október közepéig)
Célunk egy olyan nemzetközi kulturális és tudományos eseménysorozat létrehozása Magyarországon, – a művészetek városában, Szentendrén – ahol kiemelkedő előadók megosztják tudásukat, tapasztalataikat, a legfrissebb tendenciákat bemutató kutatási eredményeiket a konferencia programjában, míg a kiállítássorozat friss, modern kortárs ékszertervezési megközelítéseket tár látogatói elé.
Fontos számunkra, hogy ebben a projektben új értékek és szinergiák jöjjenek létre, melyek által mélyebb kapcsolatot építhetünk saját tervezési koncepciónk és az aktuális kortárs ékszertervezés irányai között.
Az esemény három részre oszlik: az alkotások bemutatása határokon átívelő folyamatokon keresztül, a tudományos konferencia és a művészeti-tudományos műhelymunka. Ezek egymást támogatva szinergiát teremtenek, összekapcsolva az alkotásokat, tudományt és művészetet.
A konferencia vizsgálja a jövőbeli virtuális technológiák szerepét a művészetek terén, és egyúttal kutatja az egyéni alkotóművészet és a kulturális háttér egyedi találkozását, miközben felfedi a múlt és jelen dinamikus kapcsolatát.
A rendezvény célja, hogy elmélyítse a tudatosságot a személyes utak, és a kortárs művészet közötti összefonódásokról, és bemutassa azokat a személyes kreatív folyamatokat, melyek új értelmet és szépséget hoznak létre ebben az évszázadokon átívelő párbeszédben.
Nemzetközi szinergiák a kortárs narratív ékszer területén
Kerekasztal beszélgetés dr. Jack Cunningham, Carlo Lucidi, Magdaléna Vélez Salinas részvételével.
A konferenciáról – online formában elérhető – összefoglaló készül.
A Kiállítás kollekcióiról elektronikus formában elérhető szinopszis készül.
Ez a program a zsűrizett, kiállításon résztvevő alkotóknak szól.
A második napon csoportmunkát szervezünk a zsűri szakértő tagjainak részvételével.
Ehhez a folyamathoz a művészi megfogalmazásokon túl egyaránt felhasználjuk a modern tudományok eredményeit, eszközrendszerét és csoport dinamikai módszereit is.
Ennek célja, hogy lehetőséget teremtünk a kiállító és érdeklődő művészek számára a szakértő zsűritagokkal és más művésztársaikkal történő közös, tervezői munkára.
A csoportmunka során a résztvevőknek lehetőségük nyílik közös, új koncepció kialakítására is, melyet a jövőben egyéni tovább gondolás révén meg is valósíthatnak saját koncepcióvá formálva azt. A jövőben így elkészült alkotásokat folyamatosan publikáljuk média felületeinken.
Ez a kezdeményezés egy izgalmas csapat/közösségfejlesztési kísérlet részét képezi, melyben a sokszínűség és a különböző nemzetközi tapasztalatok és gyakorlatok egységet alkothatnak, s elmélyült tervezési folyamathoz vezetnek.
A rendezvény hozzájárulhat ahhoz, hogy a résztvevők gazdagabb és mélyebb megértést szerezzenek az alkotóművészet és az identitás közötti kapcsolatokról, miközben ösztönözzük az újítást és az egyéni kreativitást az alkotói folyamatokon keresztül.
Szentendre, 2024. február 7.